• Návšteva Starej ľudovej školy v Plaveckom Štvrtku 6.10.2023

• Po malom občerstvení sme sa v nej konečne ocitli a boli to teda zážitky! Písanie husím brkom, spoznávanie rôznych historických predmetov i školských pomôcok a najväčší - kľačanie na polienku, o to bol nečakane veľký záujem... Nakoniec sme sa v tvorivej dielničke úspešne naučili tkať a obmotaním stužkami vyrobiť pozdrav. Šikovnému pánovi učiteľovi ďakujeme.

• Školská exkurzia FirstFarms Agra M s.r.o. Plavecký Štvrtok 6.10.2023

• Hlavnou témou nášho výletu na farmu, kde chovajú kravičky, bolo zážitkovým učením spoznať ich život od narodenia do dospelosti, čo sa v plnej miere naplnilo. Zistili sme aj, koľko úsilia sa skrýva za tým, než sa vyrobí mliečko na náš obľúbený jogurt. Klobúk dole pred všetkými tetami a ujami, ktorí sa na tom podieľajú, ich práca vôbec nie je ľahká, ale v mnohom krásna a obetavá. Ďakujeme firme za starostlivosť v areáli, ako aj za možnosť, takto sa k zvieratkám priblížiť.

• Zdravá cesta do školy

• V septembri 2023 sme úspešne zrealizovala projekt Zdravá cesta do školy, ktorý bol financovaný zo zdrojov Nadačného fondu spoločnosti Dell, s.r.o.

Cieľom projektu je podpora zdravšieho a ekologickejšieho spôsobu dopravy do školy. Vďaka získaným finančným prostriedkom bolo možné upraviť priestor pri školskej budove, vybudovať parkovisko a osadiť stojany na bicykle. V rámci propagácie alternatívneho spôsobu dopravy sme tiež distribuovali leták, ktorý žiakov a  rodičov informuje o výhodách zdravého spôsobu dopravy do školského zariadenia.

Naša vďaka patrí spoločnosti Dell, s.r.o., všetkým rodičom i zamestnancom školy, ktorí sa podieľali na realizácii projektu a Obecnému úradu Pernek za pomoc pri odvoze odpadu.

• Šarkaniáda 27.9.2023

• Krásny deň, krásne šarkany a skvelí ľudia vytvorili príjemné jesenné podujatie a šarkany nám opäť ľahučko plachtili v blankytných výšinách.