• Ukončenie projektu “Učíme sa v prírode”

• Koncom roka 2022 sa nám úspešne podarilo ukončiť projekt “Učíme sa v prírode”, ktorý bol zrealizovaný vďaka dotácii z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy. Cieľom projektu je rozvíjať v deťoch environmentálne cítenie a podpora environmentálnej výchovy aj zodpovednosti detí.

Prostredníctvom projektu sme vytvorili v školskom areáli priestor, ktorý bude slúžiť na názorné vyučovanie. Pre deti bude príležitosťou získať prepojenie medzi poznatkami a praktickými činnosťami.

Vybudovali sme:

• vyvýšené záhony s vysadenými bylinkami a jedným skúšobným záhonom slúžiacim na experimentovanie detí,
            • ovocné kríky - čučoriedky a zemolez,
            • sud na zber dažďovej vody a kompostér,
            • príslušenstvo pre praktickú činnosť detí - záhradnícke sety, krhly, hrable, fúriky,
            • hmyzie hotely, kŕmidlá a búdky pre zvieratá - vtáky, veveričky, ježkovia,
            • náučnú tabuľu zobrazujúcu dobu rozkladu vybraného odpadu,
            • dendrofón - prírodný hudobný nástroj prezentujúci akustické vlastnosti dreva,
            • oddychovú zónu s detským domčekom, lavičkami a kuchynkou slúžiacu na prípravu starostlivosti o rastliny a živočíchy, ale aj na spracovanie vypestovaných byliniek.

Veríme, že tieto vzdelávacie a herné prvky prinesú deťom nové poznatky, skúsenosti, ale aj radosť z hry a skúmania.

Naše poďakovanie patrí Bratislavskému samosprávnemu kraju za finančnú podporu projektu, Obci Pernek za spolufinancovanie projektu i materiálnu pomoc a v neposlednom rade rodičom detí, ktorí sa vo významnej miere podieľali na jeho realizácii.