• Spomienka na pani učiteľku

•          S hlbokým zármutkom oznamujeme, že nás opustila pani učiteľka a vychovávateľka Zita Ondrovičová, rodená Minarových, ktorá sa narodila aj žila v Perneku a v minulosti pôsobila na našej škole. Milovala Pernek, s láskou sa tam vracala vždy, keď to bolo možné.

Bola pani učiteľkou s veľkým „U“, vedela sa skloniť k dieťaťu, nadchnúť ho pre vzdelávanie a lásku ku škole. Mala deti veľmi rada a deti mali rady ju. Pôsobila ako vychovávateľka školského klubu aj ako učiteľka na 1. stupni. Viaceré generácie perneckých detí jej vďačia za kvalitné vedomosti. Vo svojom pedagogickom majstrovstve vedela nájsť spôsob, ako dieťa posunúť ďalej a ukázať mu nové obzory, vštepiť poznatky logickou cestou pochopenia, aby sa stali trvalými a mohli z nich čerpať i do budúcnosti. Nacvičila so žiakmi aj mnohé pútavé kultúrne vystúpenia na školských podujatiach, kde ich sprevádzala hrou na akordeón. Ešte dlhé roky, po odchode z Perneka, spomínala na staré časy, deti, ktoré si stále pamätala po menách a zážitky v „školskej družine“ v Drevenici ako aj na vyučovanie v základnej škole.

Jej pedagogická práca bola pre ňu poslaním, po celý život ju napĺňala a žila pre ňu i na dôchodku. Venovala sa doučovaniu učiva základnej i strednej školy a bola šťastná, keď mohla vo vzdelávaní stále pomáhať. Vždy ju to naplnilo radosťou a novou energiou.

Vyslovujeme vďaku za všetko, čo pre Pernek a našu školu urobila a ďakujeme vám, ktorí ste ju poznali, za tichú spomienku.

• Prevádzka školy od 18.12. do 22.12.2023

• Riaditeľka školy z dôvodu vysokej chorobnosti zamestnancov, po prerokovaní so zriaďovateľom, rozhodla o upravení prevádzky školy nasledovne:

Materská škola : denne od 6,45 hod. do 12,00 hod., obedy nebudú poskytované
            Základná škola : denne podľa rozvrhu hodín, obedy ani poobedný ŠKD nebudú poskytované

Ďakujeme za pochopenie.

• Rozhodnutie o udelení riaditeľského voľna

• Riaditeľka Základnej školy s MŠ Pernek, 900 53 Pernek č.285, v súlade so zákonom 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní /školský zákon/ § 150, ods. 5 a o zmene a doplnení niektorých zákonov, v znení neskorších predpisov, po prerokovaní so zriaďovateľom udeľuje v Materskej škole Pernek riaditeľské voľno dňa 15.12. 2023 z dôvodu vysokej chorobnosti pedagogických zamestnancov a s tým spojených problémov s prevádzkou zariadenia.

• Mikuláš 6.12.2023

• Mikuláš, priateľ náš, v decembri k nám zavítaš. Už sa tešia všetky detičky, ako Ti budú spievať pesničky a dostávať sladké balíčky.

• Stražanovo bábkové divadlo 30.11.2023

• Toto divadielko už tradične potešilo malých i veľkých. Aladinova čarovná lampa všetkých pripútala na stoličky a celý príbeh sústredene sledovali. Veselé zvieratká na záver boli odmenou.

• Návšteva Starej ľudovej školy v Plaveckom Štvrtku 6.10.2023

• Po malom občerstvení sme sa v nej konečne ocitli a boli to teda zážitky! Písanie husím brkom, spoznávanie rôznych historických predmetov i školských pomôcok a najväčší - kľačanie na polienku, o to bol nečakane veľký záujem... Nakoniec sme sa v tvorivej dielničke úspešne naučili tkať a obmotaním stužkami vyrobiť pozdrav. Šikovnému pánovi učiteľovi ďakujeme.

• Školská exkurzia FirstFarms Agra M s.r.o. Plavecký Štvrtok 6.10.2023

• Hlavnou témou nášho výletu na farmu, kde chovajú kravičky, bolo zážitkovým učením spoznať ich život od narodenia do dospelosti, čo sa v plnej miere naplnilo. Zistili sme aj, koľko úsilia sa skrýva za tým, než sa vyrobí mliečko na náš obľúbený jogurt. Klobúk dole pred všetkými tetami a ujami, ktorí sa na tom podieľajú, ich práca vôbec nie je ľahká, ale v mnohom krásna a obetavá. Ďakujeme firme za starostlivosť v areáli, ako aj za možnosť, takto sa k zvieratkám priblížiť.

• Zdravá cesta do školy

• V septembri 2023 sme úspešne zrealizovala projekt Zdravá cesta do školy, ktorý bol financovaný zo zdrojov Nadačného fondu spoločnosti Dell, s.r.o.

Cieľom projektu je podpora zdravšieho a ekologickejšieho spôsobu dopravy do školy. Vďaka získaným finančným prostriedkom bolo možné upraviť priestor pri školskej budove, vybudovať parkovisko a osadiť stojany na bicykle. V rámci propagácie alternatívneho spôsobu dopravy sme tiež distribuovali leták, ktorý žiakov a  rodičov informuje o výhodách zdravého spôsobu dopravy do školského zariadenia.

Naša vďaka patrí spoločnosti Dell, s.r.o., všetkým rodičom i zamestnancom školy, ktorí sa podieľali na realizácii projektu a Obecnému úradu Pernek za pomoc pri odvoze odpadu.

• Šarkaniáda 27.9.2023

• Krásny deň, krásne šarkany a skvelí ľudia vytvorili príjemné jesenné podujatie a šarkany nám opäť ľahučko plachtili v blankytných výšinách.

• Turistika 22.9.2023

• Krásnymi slnečnými lúčmi babieho leta nás obdarilo slniečko pri výlete do úchvatnej prírody v okolí našej dedinky.